aktualności

Warsztat - "Relacja między rodzicami i moc dialogu w związku"
To spotkanie warsztatowe dla rodziców, którzy szukają wsparcia w budowaniu porozumienia w swoim związku. Być może jako para znajdujecie się teraz w takim miejscu Waszej relacji, w którym trudno Wam o wzajemne wsparcie, zrozumienie i dialog, a wszelkie próby rozmowy kończą się na wzajemnym obwinianiu i kłótniach.

Wykład i warsztat - "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę"
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę". Podczas spotkania przyjrzymy się zabawie jako naturalnej ekspresji, dzięki której dziecko poznaje świat, buduje zdrowe relacje, poczucie własnej wartości, rozładowuje napięcia, przepracowuje trudności i wyraża siebie. Podczas wykładu i warsztatu porozmawiamy o tym, w jaki sposób zabawa korzystnie wpływa na relację pomiędzy dzieckiem i rodzicem.

Opowieści z czasu snu
16 października, po raz pierwszy w tym sezonie spotkanie dla dorosłych i wieczór z opowieściami z różnych kultur ♥. Z tradycji aborygeńskiej usłyszycie o tym, że każda istota, zanim się przebudzi do życia, najpierw musi wyśnić swój sen. To będzie opowieść o Broldze, która wyśniła taniec i kiedy tańczyła, stawała się kangurem, dziobakiem, ptakiem....

Asertywny rodzic – cykl 4 warsztatów online
Asertywnie, agresywnie czy ulegle – to my decydujemy w jaki sposób chcemy mówić o sobie, dbać o swoje potrzeby i komunikować się z innymi. Celem warsztatu jest przybliżenie asertywnej komunikacji, która pozwala żyć w zgodzie ze sobą i wyrażać się w sposób uwzględniający godność drugiego człowieka. Asertywność pomaga rodzicom pokazywać swoje granice, mówić "nie", wyrażać swoje emocje i reagować na ocenę czy krytykę nie raniąc innych. To jednocześnie komunikowanie swoich wartości, praw i przekonań, z jednoczesnym uwzględnieniem praw drugiej strony. Asertywność prowadzi do rozumienia i jaśniejszego wyrażenia siebie, co przekłada się na relację z bliskimi.

Warsztat "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci?" 12 września
Serdecznie zapraszamy rodziców na warsztat w ramach PRACOWNI RODZINY pt. "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci?".
Współcześnie żyjemy w gąszczu różnych podejść, metod, narzędzi i pomysłów na budowanie relacji z dzieckiem. Wielu rodziców czuje zagubienie, przytłoczenie i coraz trudniej odnaleźć im własną rodzicielską drogę wśród wielu głosów ekspertów. Każdy z nas jest jednak wyjątkowy i ma swoją niepowtarzalną relację z dzieckiem oraz rodzicielską drogę.

Macierzyństwo to zmiana! – wspieramy się w kobiecym gronie
Serdecznie zapraszamy mamy do grupy wsparcia i rozwoju dla mam małych dzieci (do 9 miesiąca życia) pt. "Macierzyństwo to zmiana! – wspieramy się w kobiecym gronie".
Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, ale niektóre są kompletnym zaskoczeniem.

Zakończenie lata z Bajkodziełem
Cudownie jest obserwować te słoneczne dni na koniec sierpnia. Mamy nadzieję, że dobra pogoda utrzyma się jak najdłużej, a my będziemy mogli spotykać się na Bajkodziełowych plenerach. A co nas czeka? Już 27 sierpnia spotkamy się z Martyną Rubinowska z Baśnie Właśnie, a na zakończenie wakacji, 31 sierpnia posłuchamy historii o Superbohaterze w wykonaniu Michała Malinowskiego. A wszystkich, którzy kochają ptaki i lubią je malować - zapraszamy 3 września na piękną opowieść o Siostrze Ptaków w wykonaniu Asi Kasztelaniec. Zapisy już ruszyły
Zapisy

Słoneczny dywan opowieści
Już w najbliższy czwartek, 20 sierpnia spotykamy się na kolejnym, wakacyjnym Bajkodziele - tym razem w klimacie orientalnym. Usłyszycie opowieść o prządkach losu - Mojrach. Opowieść o Anait, ormiańskiej dziewczynie, dla której królewicz nauczył się tkać dywany - z tradycji ormiańskiej.".

Wychowanie bez nagród i kar. Warsztat i wykład
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez nagród i kar". Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcą spojrzeć na swoje rodzicielstwo z nowej perspektywy. Pokażemy alternatywne sposoby radzenia sobie w codziennych trudnych sytuacjach bez nagród i kar. Podczas obu spotkań porozmawiamy o tym, czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i w jaki sposób budować relację opartą na współpracy, zaufaniu, empatii i równej godności. Spojrzymy również na to, co nie służy dziecku, powoduje uczucie bezsilności, narusza jego integralność i poczucie własnej wartości.