aktualności

Bajkodzieło na Dzień Dziecka - opowieść
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, zapraszamy Was do obejrzenia bajki o zajączku i lisie w wykonaniu Michała Malinowskiego z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Jest to historia zaczerpnięta z Burkina Faso, leżącego w Afryce Zachodniej. Historii towarzyszy muzyka z tamtego regionu. Jest to przepiękna i barwna opowieść z morałem.
Bajkodzieło online 22 maja o godz. 18.00
Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w kolejnej edycji projektu "BAJKODZIEŁO - twórcze, rodzinne spotkania z bajką". BAJKODZIEŁO to spotkania dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, gdzie dobra zabawa łączy się z edukacją i twórczą pracą.
Dzieci istnieją przez swoje zmysły
W Twórczych Dzieciakach inspirujemy do wielozmysłowego poznawania świata. Głęboko wierzymy, że kontakt z przyrodą, wąchanie, smakowanie i dotykanie dają dzieciom niezwykłą moc do rozwijania kreatywności i uważności. Podzielamy pogląd Marii Montessori, że "w intelekcie nie ma nic, co wcześniej nie zaistniało w zmysłach". Nasze pomysły na twórcze działania z dziećmi wspierają rozwój dziecięcych zmysłów. Dają przestrzeń na poznawanie świata obrazów, dźwięków, smaków i aromatów. Wyzwalają w dzieciach ducha małego badacza i odkrywcy. Zapraszamy na blog.tworczosc.org.pl po inspiracje wspierające wszechstronny rozwój dziecka poprzez wielozmysłowy kontakt ze światem
blog.tworczosc.org.pl
Twórcze Dzieciaki przenoszą się do przestrzeni wirtualnej. Na naszym blogu blog.tworczosc.org.pl pojawiają się inspirujące wpisy z pomysłami na spędzenie wartościowego, twórczego czasu z dzieckiem. Swoje pomysły przedstawią Wam nasi doświadczeni edukatorzy i animatorzy kultury, których znacie i cenicie od wielu lat. Chcemy Was wciąż inspirować do rodzinnych zabaw i twórczych działań z dziećmi. Wspierać ich naturalną ciekawość i entuzjazm – tę wewnętrzną siłę o którą teraz warto zadbać szczególnie. Trzymajcie rękę na pulsie! Dziś dwa nowe wpisy.
Krąg Kobiet - 8 marca
Zapraszamy Was do Świętowania 8 MARCA w KRĘGU KOBIET – kręgu siostrzeństwa, czyli równości i wzajemnego wsparcia, wyrażania siebie i słuchania. Celem Kręgu jest odkrywanie i pielęgnowanie naszej kobiecej natury. Będziemy wymieniać się doświadczeniami, szukać inspiracji, dzielić się miłością i tęsknotą za harmonią i pokojem w bliższych i dalszych relacjach .
Szukamy wolontariusza
Jeśli bliskie są Ci nasze wartości i chcesz wesprzeć działania Fundacji zapraszamy Cię do współpracy. Poszukujemy osoby do pomocy w realizacji naszych projektów, szczególnie do wsparcia naszych prowadzących w przygotowaniu sal warsztatowych i pomocy w ich porządkowaniu po warsztatach. Liczymy też na wsparcie w zakresie prac biurowych i działań promocyjnych, zarówno w biurze, jak i w terenie.
Jeśli jesteś zainteresowany wolontariatem napisz na adres: marcela@tworczosc.org.pl lub zadzwoń: 783 678 478.
Czekamy na Ciebie!
Grupa wsparcia i rozwoju dla mam małych dzieci
W ramach projektu PRACOWNIA RODZINY rusza "Grupa wsparcia i rozwoju dla mam małych dzieci".
Oto kilka opinii uczestniczek z poprzedniej edycji:

"Grupa była okazją do zawarcia nowych, wartościowych znajomości, spędzenia czasu w gronie innych mam. Dzieliłyśmy się ze sobą tym co u nas fajnego lub tym z czym nam ciężko, mając jednocześnie poczucie bezpiecznego miejsca, w którym nikt nas nie będzie oceniał a w razie potrzeby otrzymamy potrzebne wsparcie. Cykl polecam każdej mamie - pozwala spojrzeć na wiele spraw z nowej perspektywy. A do tego po jego zakończeniu kontynuujemy spotkania na własną rękę!"
Paulina
Twórcze Dzieciaki wiosennie
W powietrzu czuć już wiosnę, zapraszamy więc na nasze rodzinne warsztaty po garść inspiracji na wiosenne, twórcze zabawy z dzieckiem. Dajmy dzieciom jeszcze więcej swobody, radości, ruchu i bliskości. Niech rozkwitają na wiosnę! Zadbajmy o ten czas spędzany razem i wzajemną uważność. Zapisy ruszają już w środę 26 lutego o godzinie 20:00!
Twórcze Dzieciaki w lutym
Kolejne spotkania z Twórczymi Dzieciakami przed nami. Ponownie kierujemy do Was zaproszenie na kreatywne, pełne ciepła i uważności warsztaty, które stworzą Wam i Waszym dzieciom okazję do wyzwolenia twórczego potencjału . Zapisy ruszają w środę 29 stycznia o godzinie 20:00!