aktualności

Grupa empatii i wsparcia - online
Grupa empatii i wsparcia online dla mam małych dzieci (od 1 miesiąca życia do 12 miesiąca życia) pt. "Macierzyństwo to zmiana - wspieramy się w kobiecym gronie". Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, ale niektóre są kompletnym zaskoczeniem. Mimo wielkiego szczęścia, euforii i miłości, możesz przeżywać także niepokój, lęk, zmęczenie i wyczerpanie. Opieka nad dzieckiem, pełna dyspozycyjność, wstawanie w nocy i wiele innych czynności związanych z macierzyństwem, budują waszą więź, a jednocześnie wymagają ogromnego wysiłku, energii i zaangażowania.

Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem – wykład i warsztat online
Zapraszamy rodziców na kolejny wykład i warsztat w ramach „Pracownia Rodziny”. Podczas spotkania online pochylimy się nad rodzicielską złością. Zapraszamy więc na wykład i warsztat pt. "Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem."
Złość na własne dziecko jest częstą emocją, którą przeżywają rodzice. Umiejętność złoszczenia się bez naruszania integralności drugiej osoby, to duże wyzwanie w sytuacjach, kiedy jesteśmy przytłoczeni wieloma rodzicielskimi obowiązkami.

Opowieści dla dorosłych - transmisji live na FB
Tym razem zapraszamy Was na opowieści dla dorosłych, które odbędą się za pośrednictwem transmisji live na FB. Oglądajcie nas 7 listopada o 19.00 na fanpage naszej fundacji. O kim ta opowieść?
O Facie i Samirze, kobiece historie zaczerpnięte z literatury bośniackiej i afgańskiej, narracje niewygodne i dotkliwe. Dlaczego warto je opowiedzieć?
Są świadectwem odwagi, przekroczenia granic, które wyznacza tradycja, społeczność i religia. Z czym wam się kojarzy niepokój?
Jest krokiem wstępnym do złości, a ta jest przedsionkiem gniewu...
Opowiada: Agnieszka Aysen Kaim
Muzyka: Mateusz Szemraj
Tworzenie słowem - grupa zamknięta 3 warsztaty
Miłośnicy słowa mówionego wkroczą w magiczny świat bajek, zapoznając się z różnymi formami ich opowiadania. Przećwiczymy, na czym buduje się warsztat opowiadacza - jak umiejętnie wykorzystać gesty, ruch czy dźwięk, aby ożywić opowieść, tak by słuchało się jej z "zapartym tchem". Warsztaty są gwarancją dobrej zabawy, oraz szansą na odkrycie w sobie nowych możliwości twórczych. Nauczycie się podstawowych zasad sztuki mówienia.
Warsztat - "Relacja między rodzicami i moc dialogu w związku"
To spotkanie warsztatowe dla rodziców, którzy szukają wsparcia w budowaniu porozumienia w swoim związku. Być może jako para znajdujecie się teraz w takim miejscu Waszej relacji, w którym trudno Wam o wzajemne wsparcie, zrozumienie i dialog, a wszelkie próby rozmowy kończą się na wzajemnym obwinianiu i kłótniach.

Wykład i warsztat - "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę"
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę". Podczas spotkania przyjrzymy się zabawie jako naturalnej ekspresji, dzięki której dziecko poznaje świat, buduje zdrowe relacje, poczucie własnej wartości, rozładowuje napięcia, przepracowuje trudności i wyraża siebie. Podczas wykładu i warsztatu porozmawiamy o tym, w jaki sposób zabawa korzystnie wpływa na relację pomiędzy dzieckiem i rodzicem.

Opowieści z czasu snu
16 października, po raz pierwszy w tym sezonie spotkanie dla dorosłych i wieczór z opowieściami z różnych kultur ♥. Z tradycji aborygeńskiej usłyszycie o tym, że każda istota, zanim się przebudzi do życia, najpierw musi wyśnić swój sen. To będzie opowieść o Broldze, która wyśniła taniec i kiedy tańczyła, stawała się kangurem, dziobakiem, ptakiem....

Asertywny rodzic – cykl 4 warsztatów online
Asertywnie, agresywnie czy ulegle – to my decydujemy w jaki sposób chcemy mówić o sobie, dbać o swoje potrzeby i komunikować się z innymi. Celem warsztatu jest przybliżenie asertywnej komunikacji, która pozwala żyć w zgodzie ze sobą i wyrażać się w sposób uwzględniający godność drugiego człowieka. Asertywność pomaga rodzicom pokazywać swoje granice, mówić "nie", wyrażać swoje emocje i reagować na ocenę czy krytykę nie raniąc innych. To jednocześnie komunikowanie swoich wartości, praw i przekonań, z jednoczesnym uwzględnieniem praw drugiej strony. Asertywność prowadzi do rozumienia i jaśniejszego wyrażenia siebie, co przekłada się na relację z bliskimi.

Warsztat "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci?" 12 września
Serdecznie zapraszamy rodziców na warsztat w ramach PRACOWNI RODZINY pt. "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci?".
Współcześnie żyjemy w gąszczu różnych podejść, metod, narzędzi i pomysłów na budowanie relacji z dzieckiem. Wielu rodziców czuje zagubienie, przytłoczenie i coraz trudniej odnaleźć im własną rodzicielską drogę wśród wielu głosów ekspertów. Każdy z nas jest jednak wyjątkowy i ma swoją niepowtarzalną relację z dzieckiem oraz rodzicielską drogę.