aktualności

Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem.
Zapraszamy rodziców na kolejny warsztat w ramach „Pracownia Rodziny”, tym razem pochylimy się nad rodzicielską złością podczas warsztatu pt. „Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem.”


Bajkodizeło - Jestem kotem
Opowieść na podstawie książki Galii Bernstein pt."Jestem kotem", która przeniesie nas do świata dzikich kotów. To inspirująca rozmowa między lwem, gepardem, pumą, panterą, tygrysem a szarym kotkiem Mruczkiem. Wesoła bajka niesie mądrość o tym, że zawsze można znaleźć coś, co nas łączy, nawet jeśli na pierwszy rzut oka bardzo się różnimy.

Kiedy?
14 maja /sobota/ godz. 15.00
Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość / Pracownia Rodziny ul. Perzyńskiego 14

Zapraszamy!

Bajkodzieło - Baśnie afrykańskie
Zapraszamy Was do wspaniałej podróży, do pięknej i ogromnej krainy. Na spotkaniu opowiemy Wam o smutnej czarownicy, która kochała słonie. O dzieciach, które nie bały się krokodyla i ….?. O duchu co chciał zniszczyć piękno oraz o kłótni SŁOŃCA i KSIĘŻYCA, która trwa do dziś. Opowiadanym historiom będzie towarzyszyła muzyka grana na instrumentach (kalimba, djembe, happy drum, drumla), piosenki i zabawy.

Kiedy?
8 maja /niedziela/ godz. 11.00
Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość/ Pracownia Rodziny ul. Perzyńskiego 14

Zapraszamy!
Opowiadają, grają i śpiewają: Katarzyna Płocińska i Szymon Góralczyk
Zapisy
Opowieść pt. „Książę Mikołaj i jego załoga”
24 kwietnia o godzinie 14:00 serdecznie zapraszamy na rodzinne spotkanie w ramach BAJKODZIEŁA, tym razem opowieść pt. „Książę Mikołaj i jego załoga”. Zapraszamy rodziny z Polski i Ukrainy, opowieść będzie wykonana w obu językach.
Terminy kwietniowych spotkań w ramach Pracowni Rodziny
Zapisy na kwietniowe spotkania w ramach Pracowni Rodziny już ruszyły. Serdecznie zapraszamy.
Nieodpłatne konsultacje psychologiczne
Wielu rodziców w tym trudnym czasie doświadcza skrajnych emocji, mobilizacji, napięcia i zmęczenia. Jeśli potrzebujesz wsparcia dla siebie, empatii i zrozumienia, to zapraszamy na nieodpłatne konsultacje psychologiczne.
Podczas konsultacji masz możliwość zatrzymać się i przyjrzeć swoim emocjom, potrzebom, trudnym sytuacjom i relacjom z bliskimi. Zapraszamy, jeśli potrzebujesz wsparcia dla siebie, odzyskania równowagi, lepszej współpracy z dzieckiem, bądź bliskimi.
Grupa wsparcia i rozwoju "Jestem już mamą! – wspieramy się w kobiecym gronie".
Serdecznie zapraszamy mamy małych dzieci do udziału w grupie wsparcia i rozwoju pt. "Jestem już mamą! – wspieramy się w kobiecym gronie". Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, natomiast niektóre są kompletnym zaskoczeniem. Mimo wielkiego szczęścia, euforii i miłości, możesz przeżywać także niepokój, lęk, zmęczenie i wyczerpanie.
Zbieramy kredki i materiały plastyczne dla dzieci z Ukrainy
💙💛 Kochani zbieramy kredki i materiały plastyczne dla dzieci z Ukrainy, które obecnie przebywają w punktach recepcyjnych. Zaangażowanie w działania plastyczne: rysowanie, lepienie i zabawa obniża napięcie, pozwala przekierować uwagę, odreagować stres i wspiera samoregulację emocji. Jedna z osób przygotowała dzieciom książeczki (nakład 50 000 sztuk), chcemy by dzieci w pakiecie dostały także kredki i flamastry.
💙Pomożecie?
Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji
Zapraszamy rodziców na nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji". Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności. Porozmawiamy o tym, jak towarzyszyć dzieciom w przeżywanych emocjach, jak je przyjmować i rozmawiać o nich. Zajrzymy także głębiej, by zobaczyć jakie potrzeby mogą kryć się pod emocjami i uczuciami.