aktualności

Relacja między rodzeństwem - warsztat 5 godz. dla rodziców
Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo.


Bajkodzieło - 0powieści na podstawie prozy Giovanniego Rodariego i tradycyjnych baśni angielskich
Serdecznie zapraszamy na rodzinne spotkanie z opowiadaczkami w ramach BAJKODZIEŁA.
Dokąd prowadzi droga, którą razem powędrujemy? To będzie zależało od naszej wspólnej decyzji. Może nasz tramwaj lub metro zboczą z torów i nieoczekiwanie znajdą się na łące?

Kiedy?
14 czerwca /niedziela/ godz. 11.00
Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość / Pracownia Rodziny ul. Perzyńskiego 14

Zapraszamy!

Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem.
Zapraszamy rodziców na kolejny warsztat w ramach „Pracownia Rodziny”, tym razem pochylimy się nad rodzicielską złością podczas warsztatu pt. „Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem.”


Bajkodizeło - Jestem kotem
Opowieść na podstawie książki Galii Bernstein pt."Jestem kotem", która przeniesie nas do świata dzikich kotów. To inspirująca rozmowa między lwem, gepardem, pumą, panterą, tygrysem a szarym kotkiem Mruczkiem. Wesoła bajka niesie mądrość o tym, że zawsze można znaleźć coś, co nas łączy, nawet jeśli na pierwszy rzut oka bardzo się różnimy.

Kiedy?
14 maja /sobota/ godz. 15.00
Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość / Pracownia Rodziny ul. Perzyńskiego 14

Zapraszamy!

Bajkodzieło - Baśnie afrykańskie
Zapraszamy Was do wspaniałej podróży, do pięknej i ogromnej krainy. Na spotkaniu opowiemy Wam o smutnej czarownicy, która kochała słonie. O dzieciach, które nie bały się krokodyla i ….?. O duchu co chciał zniszczyć piękno oraz o kłótni SŁOŃCA i KSIĘŻYCA, która trwa do dziś. Opowiadanym historiom będzie towarzyszyła muzyka grana na instrumentach (kalimba, djembe, happy drum, drumla), piosenki i zabawy.

Kiedy?
8 maja /niedziela/ godz. 11.00
Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość/ Pracownia Rodziny ul. Perzyńskiego 14

Zapraszamy!
Opowiadają, grają i śpiewają: Katarzyna Płocińska i Szymon Góralczyk
Zapisy
Opowieść pt. „Książę Mikołaj i jego załoga”
24 kwietnia o godzinie 14:00 serdecznie zapraszamy na rodzinne spotkanie w ramach BAJKODZIEŁA, tym razem opowieść pt. „Książę Mikołaj i jego załoga”. Zapraszamy rodziny z Polski i Ukrainy, opowieść będzie wykonana w obu językach.
Terminy kwietniowych spotkań w ramach Pracowni Rodziny
Zapisy na kwietniowe spotkania w ramach Pracowni Rodziny już ruszyły. Serdecznie zapraszamy.
Nieodpłatne konsultacje psychologiczne
Wielu rodziców w tym trudnym czasie doświadcza skrajnych emocji, mobilizacji, napięcia i zmęczenia. Jeśli potrzebujesz wsparcia dla siebie, empatii i zrozumienia, to zapraszamy na nieodpłatne konsultacje psychologiczne.
Podczas konsultacji masz możliwość zatrzymać się i przyjrzeć swoim emocjom, potrzebom, trudnym sytuacjom i relacjom z bliskimi. Zapraszamy, jeśli potrzebujesz wsparcia dla siebie, odzyskania równowagi, lepszej współpracy z dzieckiem, bądź bliskimi.
Grupa wsparcia i rozwoju "Jestem już mamą! – wspieramy się w kobiecym gronie".
Serdecznie zapraszamy mamy małych dzieci do udziału w grupie wsparcia i rozwoju pt. "Jestem już mamą! – wspieramy się w kobiecym gronie". Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, natomiast niektóre są kompletnym zaskoczeniem. Mimo wielkiego szczęścia, euforii i miłości, możesz przeżywać także niepokój, lęk, zmęczenie i wyczerpanie.