aktualności

Zakończenie lata z Bajkodziełem
Cudownie jest obserwować te słoneczne dni na koniec sierpnia. Mamy nadzieję, że dobra pogoda utrzyma się jak najdłużej, a my będziemy mogli spotykać się na Bajkodziełowych plenerach. A co nas czeka? Już 27 sierpnia spotkamy się z Martyną Rubinowska z Baśnie Właśnie, a na zakończenie wakacji, 31 sierpnia posłuchamy historii o Superbohaterze w wykonaniu Michała Malinowskiego. A wszystkich, którzy kochają ptaki i lubią je malować - zapraszamy 3 września na piękną opowieść o Siostrze Ptaków w wykonaniu Asi Kasztelaniec. Zapisy już ruszyły
Zapisy

Słoneczny dywan opowieści
Już w najbliższy czwartek, 20 sierpnia spotykamy się na kolejnym, wakacyjnym Bajkodziele - tym razem w klimacie orientalnym. Usłyszycie opowieść o prządkach losu - Mojrach. Opowieść o Anait, ormiańskiej dziewczynie, dla której królewicz nauczył się tkać dywany - z tradycji ormiańskiej.".

Wychowanie bez nagród i kar. Warsztat i wykład
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez nagród i kar". Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcą spojrzeć na swoje rodzicielstwo z nowej perspektywy. Pokażemy alternatywne sposoby radzenia sobie w codziennych trudnych sytuacjach bez nagród i kar. Podczas obu spotkań porozmawiamy o tym, czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i w jaki sposób budować relację opartą na współpracy, zaufaniu, empatii i równej godności. Spojrzymy również na to, co nie służy dziecku, powoduje uczucie bezsilności, narusza jego integralność i poczucie własnej wartości.

Rodzinne wyprawy w dziką przyrodę - rozmowa Anny Olczyk-Grabowskiej z Kasprem Jakubowskim
Witajcie Kochani! Zapraszamy Was do odsłuchania czwartkowej rozmowy Ani Olczyk-Grabowskiej z Kasprem Jakubowskim z Fundacji Dzieci w Naturę. Będą oni rozmawiali o rodzinnych wyprawach w dziką przyrodę, dzikości w wielkim mieście, edukacji przyrodniczej dzieci, syndromie deficytu natury i korzyściach jakie daje nam kontakt z lasem. Rozmowę można odsłuchać tutaj oraz na NaszeBielany
Konsultacje indywidualne dla rodziców
Przypominamy, że w ramach Pracowni Rodziny można skorzystać z nieodpłatnej konsultacji indywidualnej. Konsultacja daje rodzicowi możliwość wsparcia i przyjrzenia się co kryje się pod niepokojącym zachowaniem dziecka. Stwarza także szansę uzyskania pomocy w sytuacjach budzących wątpliwości rodzica, bądź wywołujących niepokój. Konsultujemy także codziennie trudności i nieporozumienia, które sprawiają, że trudno rodzicowi w kontakcie z własnym dzieckiem.

Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości? Warsztat i wykład
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości? ". Spotkania mają na celu przybliżyć zagadnienia związane z kształtowaniem zdrowego poczucia własnej wartości, które ma wpływ na samopoczucie dziecka, jego harmonijny rozwój i relacje z innymi ludźmi. Wyjaśnimy na czym polega różnica między pewnością siebie, a poczuciem własnej wartości, ponieważ oba pojęcia są często mylnie pojmowane i używane zamiennie.

"Wakacje z przyrodą i przygodą" – rodzinne spotkania plenerowe na Bielanach
🌿 Zapraszamy na "Wakacje z przyrodą i przygodą" – rodzinne spotkania plenerowe na Bielanach. 💦 🌳☘️ Woda, piasek, dzikie rośliny, przewrócone drzewa i tajemnicze kryjówki. Raj dla zmysłów, uczta nie tylko dla oka. Już od przyszłego tygodnia wracamy z cyklem wakacyjnych spotkań bliskich naturze.

Twórcze Dzieciaki wakacyjnie
Zapraszamy na ostatnie wakacyjne warsztaty w ramach Twórczych Dzieciaków. Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze i już w najbliższych dniach pobawimy się wspólnie w tropicieli pogody, zagramy na afrykańskich bębnach i utkamy roślinne liny i sznurki. Chodźcie z Nami. Zapisy już 7 lipca o godzinie 20:00!

Bajkodzieło w plenerze
Nareszcie spotkamy się na żywo <3, zatem czym prędzej informujemy, że 8 lipca ruszają zapisy na kameralne spotkanie plenerowe z Bajkodziełem - "O dziewczynce, która chciała dostać gwiazdkę z nieba i inne opowieści".