aktualności

Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami – warsztat dla dzieci
Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztat, który będzie inspirowany książką dla dzieci „Stało się coś złego. Jak radzić sobie ze złymi wiadomościami".
Czasem nie wiemy jak reagować na złe informacje, które nas spotykają w życiu, bądź docierają do nas za pomocą mediów. Dzieci zadają wtedy dorosłym mnóstwo pytań: dlaczego tak się dzieje? co mogę zrobić? czy to może spotkać też moich bliskich? Czasem te wiadomości wywołują w dziecku napięcie, strach i lęk, z którym trudno im sobie poradzić.


Baśnie Warszawy
Baśnie Ludów Ziemi to prastare tradycyjne opowieści z wielu krańców świata oraz te, które przychodzą teraz... to mozaika głosu, słów, pieśni, ciszy i dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain. Zawierają w sobie wzory piękna z których utkane są sny. Baśń niesie naukę, mądrość i głębię; krąży wokół tej samej niezmiennej prastarej wiecznej Prawdy przekazywanej przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym, kim jest ॐ. Spotkanie kierowane jest do dzieci 7+ oraz rodziców, dorosłych, całych rodzin.

Kiedy?
18.02.2022 (piątek) godz. 17.15 - 18.30

Miejsce:
Biblioteka Publiczna Dzielnicy Bielany ul. Z. Romaszewskiego 19 (blisko metra Słodowiec).

Wstęp wolny!

Spotkanie z Baśniami dla wielu może stać się Spotkaniem z Wielką Tajemnicą, spotkaniem z czymś co pragnie wzlecieć na wolność. To przestrzeń, która potrzebuje uszanowania i zaopiekowania od nas wszystkich. Im pełniejsze, tym większy dar baśnie mogą nam podarować. Im więcej opowiadam baśnie tym większy mój szacunek do tych bram cudownych . Baśnie to Strażnicy Nici. to Cisza Oceanu Szczęśliwości. Mówią przez nie Istoty z Głębi Wielkiego Śnienia. Niosą Dobre Wieści. WRACA NASZA PAMIĘĆ - PAMIĘĆ TEGO KIM JESTEŚMY! Jest jak Ogień. Zmienia się w Skrzydła. To czas Naszego Powrotu! Wielkiej Mocy

Serdecznie zapraszamy do świata baśniowej metafory. Baśnie Ludów Ziemi

Dofinansowanie projektu: Biuro Kultury m.st. Warszawa
Zapisy

Bajkodzieło - Baśnie Warszawy
Wiele baśni zaczyna się od słów „Za siedmioma górami, za siedmioma morzami…”, ale opowieści, które opowiemy tego dnia, choć wydarzyły się „dawno, ale to bardzo dawno temu”, to działy się na ulicach miasta które dobrze znamy. A co się działo? Tego dowiecie się podczas spotkania.
Martyna Rubinowska, wieloletnia opowiadaczka związana z grupą Baśnie Właśnie. Najbardziej lub te opowieści, które pokazują, że każdy może zmienić świat.
Radomir Rakowski - muzyk
Kiedy?
12 lutego (sobota) godz. 11.00 -12.00
Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość
ul. Perzyńskiego 14 /Warszawa Bielany Organizator: Fundacja Przystanek Twórczość

Dofinansowanie projektu: Biuro Kultury m.st. Warszawa
Zapisy

Bajkodzieło - spotkanie
Zapraszamy Was na niezwykłe opowieści w ramach BAJKODZIEŁA, podczas których będziemy wędrować górami i lasami. Posłuchamy gadającego drzewa Tun-tre i pieśni Wuchowsena - Orła Wiatru. A wszystko to za sprawą opowieści, które nas poprowadzą, by głębiej i mocniej poczuć nasz kontakt z Naturą. Opowiemy Wam na żywo historie z różnych kultur i tradycji, zebrane przez wspaniałą opowiadaczkę Georgianę Keable.

Spotkanie poprowadzi:
Beata Frankowska – opowiadaczka, edukatorka, animatorka kultury
i Ania Woźniak - opowiadaczka, edukatorka, animatorka kultury

Spotkanie jest dla dzieci w wieku 5-10 lat i rodziców.
Kiedy?
30 stycznia (niedziela) godz. 11.00-12.00
Gdzie?
Spotykamy się przed budynkiem na Perzyńskiego 14. Jeśli pogoda pozwoli będzie to spotkanie plenerowe. W przypadku trudnych warunków pogodowych spotkanie odbędzie się w sali na Perzyńskiego 14 (Fundacja Przystanek Twórczość).

Dofinansowanie projektu: Biuro Kultury m.st. Warszawa
Zapisy

Relacja między rodzicami i moc dialogu w związku - warsztat
To spotkanie warsztatowe dla rodziców, którzy szukają wsparcia w budowaniu porozumienia w swoim związku. Być może jako para znajdujecie się teraz w takim miejscu Waszej relacji, w którym trudno Wam o wzajemne wsparcie, zrozumienie i dialog, a wszelkie próby rozmowy kończą się na wzajemnym obwinianiu i kłótniach. Może oboje tęsknicie za bliskością, porozumieniem i spokojną rozmową, a duża ilość zadań i opieka nad dziećmi sprawia, że trudno znaleźć czas by zadbać o związek.


Rodzic jak latarnia morska. Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci. - Seminarium
Serdecznie zapraszamy rodziców na seminarium w ramach PRACOWNI RODZINY pt. "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci? - o szukaniu swojej rodzicielskiej drogi".
Współcześnie żyjemy w gąszczu różnych podejść, metod, narzędzi i pomysłów na budowanie relacji z dzieckiem. Wielu rodziców czuje zagubienie, przytłoczenie i coraz trudniej odnaleźć im własną rodzicielską drogę wśród wielu głosów ekspertów. Każdy z nas jest jednak wyjątkowy i ma swoją niepowtarzalną relację z dzieckiem.


Wykład i warsztat "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę"
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę". Podczas spotkania przyjrzymy się zabawie jako naturalnej ekspresji, dzięki której dziecko poznaje świat, buduje zdrowe relacje, poczucie własnej wartości, rozładowuje napięcia, przepracowuje trudności i wyraża siebie. Podczas wykładu i warsztatu porozmawiamy o tym, w jaki sposób zabawa korzystnie wpływa na relację pomiędzy dzieckiem i rodzicem. Spojrzymy na terapeutyczną rolę zabawy, dzięki której możemy wspierać dziecko w rozwoju, pokonywać codzienne trudności i wspierać regulację emocji.


Warsztat "Rodzic z poczuciem własnej wartości" 23-24 października
Zapraszamy na warsztat pt. "Rodzic z poczuciem własnej wartości". Spotkanie kierowane jest do rodziców i ma na celu przybliżyć zagadnienia związane z poczucia własnej wartości, które ma wpływ na nasz dobrostan, zdrowie psychiczne, relacje z innymi ludźmi, codzienne funkcjonowanie, czucie się dobrze ze sobą i w swoim rodzicielstwie. To przestrzeń by przyjrzeć się bliżej i głębiej swoim myślom, emocjom oraz odczuciom z ciała. Jako rodzice szczególnie potrzebujemy dbać o swój dobrostan i odnawianie zasobów, by łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami rodzicielstwa.

Zapraszamy szczególnie rodziców, którzy mają krytyczny stosunek do siebie, często towarzyszy im poczucie winy w rodzicielstwie, porównują się z innymi rodzicami, doświadczają dużego napięcia i trudno im znaleźć czas by zadbać o swój dobrostan. Do udziały zachęcamy również osoby, które chciałyby popracować nad akceptacją i łagodnością wobec siebie.


Siostra Ptaków
15 października o 17.30 zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-7 lat na kolejne Bajkodzielo. A co nas czeka? Będzie to opowieść na kanwie baśni cygańskiej, zaczerpniętej ze zbioru baśni Jerzego Ficowskiego, przekazywana wyłącznie za pomocą żywego słowa. W części drugiej spotkania, podczas warsztatów malarsko - artystycznych namalujemy wizerunki ptaków, o których mowa w przedstawianej historii, bądź te kreatywnie stworzone oczami wyobraźni dzieci. Swoje impresje artystyczne będzie można przelać na papier.

opowiada: Joanna Kasztelaniec
warsztat artystyczny: Monika Olczyk
Zapraszamy Was serdecznie.

Dofinansowanie projektu: Biuro Kultury m.st. Warszawa
Zapisy