Terminy wydarzeń

Aby zobaczyć szczegóły wydarzenia najedź na czerwoną kropkę

Co nowego?

Warto sobie przypomnieć, że wszystkie istoty żyjące w baśniach (rośliny, zwierzęta, żywioły) są osobami - mają swój język, historię, tożsamość. Dlatego wsłuchajmy się w tradycyjną opowieść romską, by usłyszeć cichy, lecz potężny głos Rzeki, która jest naszą Matką: przynosi upragnione dzieci, uzdrowienie, uczy nas przemijania. Dziś wielu ludzi wędruje brzegami zatrutej Rzeki Odry, w geście solidarnością z nią i jej dziećmi. Dołączmy do Jej Plemienia.
W ukraińskiej opowieści Brzoza mówi swoim własnym głosem. To dusza drzewa - Mawka. Co dziś ważnego ma nam do powiedzenia nasza starsza Siostra-Drzewo i jej leśni bracia -ptaki?

Opowiadanie - Beata Frankowska
Muzyka (akordeon, pieśni) - Robert Lipka

Wstęp wolny.

Zapisz się

O życiu i twórczości polskiej poetki o żydowskich korzeniach - Zuzannie Ginczance powstały wspaniałe książki, monodramy, pieśni. Dodajemy swój mały kamyczek do tego barwnego ogrodu Zuzanny. To będzie opowieść o dziewczynce, ktora kochala baśnie opowiadane jej przez babcię Chaję w miasteczku Równe, o zbuntowanej dziewczynie, która zmysłami jak agrafkami mocno wpięła się w cielesną, zmysłową materię świata i pięknie potrafiła dać temu wyraz w swych wierszach. O kobiecie-twórczyni, która wyśpiewała swój żeński epos, odmienny od męskiego. O miłości, przyjaźni i zdradzie. I o tym, dlaczego dziś jest dla nas tak ważna.
Opowieści będą towarzyszyły pieśni żydowskich przedwojennych twórców oraz ruchome obrazy-metafory, nawiązujące do imaginarium Zuzanny Ginczanki.

Scenariusz i opowiadanie - Beata Frankowska
Muzyka (akordeon, pieśni) - Robert Lipka
Obrazy - Tomasz Grabowski

Wstęp wolny.

Zapisz się

Zapraszamy na warsztaty sztuki opowiadania, czułej formy przybliżania dzieciom i dorosłym świata poprzez mity, legendy, bajki i baśnie. Zajęcia prowadzone są aktywnie, poprzez burzę mózgów i ćwiczenia twórcze. Wszystko to pomoże nam doświadczyć czym w istocie jest sztuka opowiadania.
Po warsztatach będziecie wiedzieli, co chcielibyście opowiadać i jak to robić.

Kiedy?
24.05.2023 (środa) godz. 16.00 - 20.00
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na BAJKODZIEŁO - rodzinne spotkanie z baśniami i bajkami
14.05.2023 /niedziela/ godz. 12.30 - 13.30 dzieci w wieku 7-10 lat
Wstęp wolny