Terminy wydarzeń

Aby zobaczyć szczegóły wydarzenia najedź na czerwoną kropkę

Co nowego?

Ze względu na nieprzewidywalną pogodę i zapowiadane opady, dzisiejsze spotkanie pt. „Zwierzęta nocy” rozpocznie się w Bibliotece Publicznej przy ul.Romaszewskiego 19 /poprzednia nazwa ulicy Duracza/, I piętro. Nie, jak wcześniej planowano, w Parku Olszyna.
Start g. 17.30, Romaszewskiego 19 /sala I piętro
Opowieści o zwierzętach żyjących nocą zaprezentuje opowiadaczka i miłośniczka przyrody Beata Frankowska. Zrobimy maski zwierząt, które żyją nocą: jeża, nietoperza, ćmy, wydry i ropuchy. Spróbujemy wykonać doświadczenie z echolokacji nietoperzy. Na pamiątkę spotkania każdy będzie mógł ozdobić swoją ekotorbę wizerunkami zwierząt lub roślin.

Zapraszamy Was serdecznie na wakacyjne, plenerowe spotkanie z Bajkodziełem. Tradycyjnie rozpoczniemy opowieściami, następnie podziałamamy plastycznie. Zapowiada się ciekawie, podróżniczo i niezwykle kreatywnie. Naszym gościem będzie Michał Malinowski. Zapisy startują 3 lipca o 20.00.
Zapisy

Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w warsztatach w ramach naszego nowego projektu pt. "Sztuka i zabawa. Zabawa i sztuka".

Pijo, trijo, świr, ćwir, cyt! Jak poznać kto ptak, a kto nie ptak? Ptasie odgłosy, ptasie skrzydła, ptasi taniec… Jak wygląda ptak z naszej wyobraźni? Piękny, dziwny, bajkowy. Spektakl inspirowany ptasimi wierszami oswaja z bajkowym światem ptaków. Wszystkie sceny ożywia muzyka grana na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych.
Zapisy