aktualności

Wykład i warsztat "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę"
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę". Podczas spotkania przyjrzymy się zabawie jako naturalnej ekspresji, dzięki której dziecko poznaje świat, buduje zdrowe relacje, poczucie własnej wartości, rozładowuje napięcia, przepracowuje trudności i wyraża siebie. Podczas wykładu i warsztatu porozmawiamy o tym, w jaki sposób zabawa korzystnie wpływa na relację pomiędzy dzieckiem i rodzicem. Spojrzymy na terapeutyczną rolę zabawy, dzięki której możemy wspierać dziecko w rozwoju, pokonywać codzienne trudności i wspierać regulację emocji.


Warsztat "Rodzic z poczuciem własnej wartości" 23-24 października
Zapraszamy na warsztat pt. "Rodzic z poczuciem własnej wartości". Spotkanie kierowane jest do rodziców i ma na celu przybliżyć zagadnienia związane z poczucia własnej wartości, które ma wpływ na nasz dobrostan, zdrowie psychiczne, relacje z innymi ludźmi, codzienne funkcjonowanie, czucie się dobrze ze sobą i w swoim rodzicielstwie. To przestrzeń by przyjrzeć się bliżej i głębiej swoim myślom, emocjom oraz odczuciom z ciała. Jako rodzice szczególnie potrzebujemy dbać o swój dobrostan i odnawianie zasobów, by łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami rodzicielstwa.

Zapraszamy szczególnie rodziców, którzy mają krytyczny stosunek do siebie, często towarzyszy im poczucie winy w rodzicielstwie, porównują się z innymi rodzicami, doświadczają dużego napięcia i trudno im znaleźć czas by zadbać o swój dobrostan. Do udziały zachęcamy również osoby, które chciałyby popracować nad akceptacją i łagodnością wobec siebie.


Siostra Ptaków
15 października o 17.30 zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-7 lat na kolejne Bajkodzielo. A co nas czeka? Będzie to opowieść na kanwie baśni cygańskiej, zaczerpniętej ze zbioru baśni Jerzego Ficowskiego, przekazywana wyłącznie za pomocą żywego słowa. W części drugiej spotkania, podczas warsztatów malarsko - artystycznych namalujemy wizerunki ptaków, o których mowa w przedstawianej historii, bądź te kreatywnie stworzone oczami wyobraźni dzieci. Swoje impresje artystyczne będzie można przelać na papier.

opowiada: Joanna Kasztelaniec
warsztat artystyczny: Monika Olczyk
Zapraszamy Was serdecznie.

Dofinansowanie projektu: Biuro Kultury m.st. Warszawa
Zapisy

Relacja między rodzeństwem - warsztat
Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo. Porozmawiamy o tym, czy wkraczać w konflikty między dziećmi i ewentualnie jak reagować, kiedy konflikt wywołuje rodzicielską złość.

Warsztat pt. "Wychowanie bez nagród i kar".
Zapraszamy rodziców na warsztat pt. "Wychowanie bez nagród i kar". Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcą spojrzeć na swoje rodzicielstwo z nowej perspektywy. Pokażemy alternatywne sposoby radzenia sobie w codziennych trudnych sytuacjach bez nagród i kar. Podczas obu spotkań porozmawiamy o tym, czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i w jaki sposób budować relację opartą na współpracy, zaufaniu, empatii i równej godności. Spojrzymy również na to, co nie służy dziecku, powoduje uczucie bezsilności, narusza jego integralność i poczucie własnej wartości.

Grupa wsparcia i rozwoju dla mam
Serdecznie zapraszamy mamy małych dzieci do udziału w grupie wsparcia i rozwoju pt. "Jestem mamą! – wspieramy się w kobiecym gronie".
Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, natomiast niektóre są kompletnym zaskoczeniem. Mimo wielkiego szczęścia, euforii i miłości, możesz przeżywać także niepokój, lęk, zmęczenie i wyczerpanie. Opieka nad dzieckiem, pełna dyspozycyjność, wstawanie w nocy i wiele innych czynności związanych z macierzyństwem, budują waszą więź, a jednocześnie wymagają ogromnego wysiłku, energii i zaangażowania. Mamy w pierwszym roku macierzyństwa często mówią o poczuciu osamotnienia. Być może i Ty masz czasem dość, czujesz się sama ze swoimi wątpliwościami i emocjami.

Dzika wyprawa nad Wisłą
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na dziki spacer blisko Wisły i Lasu Młocińskiego. Warszawska Wisła i jej przyroda to niezwykłe dziedzictwo wyróżniające nasze miasto na tle innych polskich i europejskich metropolii. Chcemy zachęcić uczestników spaceru do poznawania jej na nowo.
Gdzie zaczyna się opowieść, tam otwierają się drogi
Jeśli ciekawią Was opowieści albo sztuka opowiadania to zapraszamy do zrobienia "pierwszego kroku" w tym kierunku! Piękne jest to, że opowieści zawsze wędrują z nami, gdziekolwiek pójdziemy, są uniwersalne, piękne, ważne. Są darem. Łączą ludzi. Jak je opowiadać, żeby inni łatwiej podążali za fabułą?
Co sprawia, że jedne historie zapamiętujemy bardziej?
Jak zacząć pracę nad historią do późniejszego jej opowiadania?
I właściwie po co nam tyle pracy i to wszystko?!
Zapraszamy 25 sierpnia na ostatni już warsztat ze sztuki opowiadania.
Prowadzenie: Szymon Góralczyk z grupy Karawana Opowieści
Fot. Anna Korbut
Zapisy

Wakacje z przyrodą i przygodą
Rodzinna gra terenowa to edukacja leśna w formie zabawy. Na terenie Lasu Lindego na przygotowanych leśnych stacjach uczestnicy spróbują rozwikłać zagadki i rozwiązać czekające na nich zadania. W każdym punkcie będzie masa ciekawostek na temat życia mrówek. Uczestnicy otrzymają materiały, z których wykonają m.in. pracę plastyczną. Otrzymają również proste zadania oraz zagadki, mające na celu zdobycie nowej wiedzy w przyjazny sposób. Zdobywanie wiedzy przyrodniczej w ten sposób będzie dla dzieci przyjemną odmianą.