Przygoda z książką

Przygoda z książką, to kreatywny projekt, który łączy ze sobą dobrą literaturę dla dzieci, zabawę, aktywność twórczą oraz wiedzę na temat uczuć i emocji. Podczas warsztatów z jednej strony zapoznajemy dzieci z literaturą szwedzką, która porusza głębokie zagadnienia związane z relacjami międzyludzkimi, przeżyciami wewnętrznymi oraz codziennymi sytuacjami doświadczanymi przez dzieci. Z drugiej natomiast proponujemy książki uruchamiające kreatywne myślenie, działanie twórcze i zabawę. Inspirujemy się takimi autorami i autorkami jak: Stark, Gunilla, Reynolds, Kruusval oraz Tullet.


Podczas każdego spotkania stwarzamy przestrzeń do słuchania, zabawy, swobodnej ekspresji i aktywności twórczych. Punktem wyjścia jest zawsze książka, która rozbudza wyobraźnię i jest jedynie inspiracją i pretekstem do dalszych działań. Czasem są to działania teatralne, ruchowe, ćwiczenia na wyobraźnię, malowanie, lepienie w różnych masach.


Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku (3-7 lat) z przedszkoli i szkół. Prowadzimy także popołudniowe spotkania dla rodziców wraz z dziećmi.


Zapraszamy do odkrywania z nami cudownych książek i zabaw twórczych! Pracujemy w przyjaznej atmosferze, pełnej szacunku i uważności na dzieci.