warsztaty

Kreatywny nauczyciel. Kreatywny uczeń.

Ciekawostki z różnych stron świata
"Dlaczego mówimy różnymi językami?, Gdzie żyją kangury?, Czy Eskimosi żyją w iglo?", Jak wygląda święto kwitnącej wiśni? Ciekawostki z różnych stron świata - to zajęcia, które przede wszystkim rozbudzają zainteresowania naukowe dzieci i równocześnie inspirują je do samodzielnego zdobywania wiedzy. Warsztaty stanowią połączenie wiedzy z wielu dziedzin: przyrody, sztuki, geografii, biologii, astronomii, architektury. Zajęcia rozbudzają w dzieciach ciekawość otaczającego świata przez zabawę, zagadki, eksperymenty, działania architektoniczne, plastyczne oraz przez zadawanie nietuzinkowych pytań i twórcze dyskusje. Będziemy pokazywać, że nauka jest nieodłączną częścią naszego życia i warto odkrywać świat przez zabawę. Warsztaty służą rozwijaniu zainteresowań i kompetencji dzieci. Prowadzone są w oparciu o metodologię uczenie się przez doświadczenie, dzięki czemu dzieci z radością o ogromnym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach i mają duże pokłady ciekawości do dalszego odkrywania i zdobywania wiedzy w danej dziedzinie.
We wspólnym oczekiwaniu na wiosnę przeniesiemy się w wyobraźni i twórczym działaniu do kraju tulipanów- Holandii. Tulipany właśnie będą motywem przewodnim spotkania. Zamienimy się też w konstruktorów tworząc holenderskie wiatraki. I poszukamy odpowiedzi na pytanie ile dzieci holenderski rodzic może przewieźć na rowerze.
Warsztat tworzenia zabawek

Tajemnice olchowego jeziora
W maju spotkamy się z baśniami polskimi. Dawno, dawno temu, jeziora, pola, lasy i uroczyska pełne były tajemniczych istot i różnych dziwów. Nie było trudno spotkać rusałkę albo wodnika. Czeladnik młynarski potrafił zmienić się w orła, a ogromne karpie miewały złote łuski. Taki to był świat, pełen sekretów i magii. Swoje tajemnice miało też pewne jezioro i o tym będzie ta historia.
Warsztat sensoryczno-plastyczny

Rodzicielstwo przez zabawę
Celem warsztatu i wykładu jest przybliżenie rodzicom zagadnień związanych z rodzicielstwem przez zabawę Opowiemy o roli zabawyw życiu dziecka i rodziny. Przyjrzymy się zabawie jako naturalnej ekspresji, dzięki której dziecko poznaje świat, budujezdrowe relacje, rozładowuje napięcia, przepracowuje trudności i uczy się. Spojrzymy na zabawę jako „lekarstwo” naoswajanie lęków dzieci. Podczas wykładu i warsztatu pokażemy przykłady inspirujących zabaw z dzieckiem.
Podczas warsztatów omówimy następujące zagadnienia:
  • Czym jest rodzicielstwo przez zabawę?
  • Jak poprzez zabawę budować więź z dzieckiem?
  • Jak dzięki zabawie poznawać świat dziecka?
  • Jak podążać za dzieckiem w zabawie?
  • Jak przez zabawę rozmawiać o trudnych sprawach z dzieckiem?
Warsztat prowadzony w duchu rodzicielstwa przez zabawę Lawrenca J. Cohena.
Spacer Małych Odkrywców

Odwaga bycia sobą! – na podstawie książki o Albercie