Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem.
Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem.

Zapraszamy rodziców na kolejny warsztat w ramach „Pracownia Rodziny”, tym razem pochylimy się nad rodzicielską złością podczas warsztatu pt. „Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem.”
Złość na własne dziecko jest częstą emocją, którą przeżywają rodzice. Umiejętność złoszczenia się bez naruszania integralności drugiej osoby (krytykowania, obwiniania, agresji, straszenia), to duże wyzwanie w sytuacjach, kiedy jesteśmy przytłoczeni wieloma rodzicielskimi i zawodowymi obowiązkami. Tym bardziej, że w złości towarzyszy nam silna ekspresja emocji, widoczna w naszym zachowaniu. Zdarza się i tak, że jest ona tłumiona i trudno nam wyrażać złość w konstruktywny sposób. Podczas warsztatu będziemy rozmawiali o tym jak z ciekawością i łagodnością przyglądać się własnej złości. Jak komunikować ją w sposób nienaruszający godności dziecka, biorąc odpowiedzialność za własne emocje i zachowanie. Porozmawiamy również o dbaniu o swój codzienny dobrostan, dzięki któremu lepiej radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami i trudnościami.

Podczas warsztatu omówimy następujące zagadnienia:
- Czy złość jest nośnikiem niezaspokojonych potrzeb?
- Jak rozpoznawać myśli zapalniki?
- Jak radzić z własną złością by nie krzywdzić dziecka?
- Jak brać odpowiedzialność za swoją złość?
- Jak konstruktywnie wyrażać swoją złość?
- Jak rozpoznawać sygnały napięcia, stresu, zmęczenia i zadbać o swój dobrostan?
- Jak dostrzegać własne, często nieuświadomione przekonania, które prowadzą nas do rodzicielskiej złości?


„Jest zatem złość zdrowa bez przemocy, budująca i złość wynaturzona, nadmierna, gwałtowna, destrukcyjna. Pierwszej trzeba wysłuchać, drugą – odszyfrować. Obie należy uznać, ponieważ obie sygnalizują jakąś potrzebę”.
Isabelle Filliozat


Prowadzenie:
Anna Olczyk Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, pedagożka, animatorka kultury, mama dwójki dzieci.
Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych, konsultacje indywidualne i grupy wsparcia dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Kiedy?
11 maja /sobota/ godz. 9.00 – 14.00

* Zanim podejmiesz decyzję o udziale, to prosimy byś upewnił/-a się, że masz ten termin wolny.
* Spotkanie dla rodziców jest nieodpłatne dzięki finansowaniu Dzielnicy Bielany.

Zapisy

*Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztat realizowany w ramach projektu PRACOWNIA RODZINY
Organizator: Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Partner: Fundacja Przystanek Twórczość