Jak opowiadać baśnie i bajki dzieciom - warsztat dla rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy
Jak opowiadać baśnie i bajki dzieciom - warsztat dla rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy

Zapraszamy na warsztaty sztuki opowiadania, czułej formy przybliżania dzieciom i dorosłym świata poprzez mity, legendy, bajki i baśnie. Zajęcia prowadzone są aktywnie, poprzez burzę mózgów i ćwiczenia twórcze. Wszystko to pomoże nam doświadczyć czym w istocie jest sztuka opowiadania. Po warsztatach będziecie wiedzieli, co chcielibyście opowiadać i jak to robić. Celem zajęć jest rozwój umiejętności tworzenia zajmujących historii. Zajęcia nadają się dla osób, które chciałyby poznać sztukę opowiadania, potrzebują stymulacji kreatywności, wsparcia we współdziałaniu i ekspresji.

Wspólnie będziemy szukać inspiracji do tworzenia opowieści. Dowiemy się, jak komponować historię czy pisać scenariusz? A może lepiej narysować? Przekonamy się, że przy dobrze obmyślonej strukturze, improwizacja jest możliwa i przynosi wiele radości. Poszukamy sposobu na bliski kontakt ze słuchaczami. Zadbamy też o „oprzyrządowanie” opowiadacza: oddech, ekspresję ciała, głos. Kiedy?
24.05.2023 (środa) godz. 16.00 - 20.00


Warsztaty są nieodpłatne! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzenie:
Ania Woźniak – opowiadaczka, badaczka, animatorka kultury. Od 2015 r. współtworzy Opowieści z Walizki – kolektyw artystyczny tworzący spektakle narracyjne oraz projekty interdyscyplinarne wokół sztuki opowiadania.

Warsztat realizowany w ramach projektu "BAJKODZIEŁO - twórcze podróże z baśniami i bajkami".
Projekt finansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

Zapisz się