aktualności

Mądrości Afrykańskich Griotów - bajki z muzyką na żywo
Z radością zapraszamy na przedstawienie bajek afrykańskich, które zostanie wykonane przez opowiadacza Michała Malinowskiego i muzyka Noumassana Dembele. Michał Malinowski, opowiadacz, zaprezentuje nam styl opowiadania pełen życia i ekspresji, który porwie publiczność do wspólnego odkrywania magii afrykańskich opowieści. Nie będzie to zwykłe przedstawienie, lecz interaktywna podróż w głąb kultury i tradycji Afryki Zachodniej.
Warsztat "Relacja między rodzeństwem"
Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo. Porozmawiamy o tym, czy wkraczać w konflikty między dziećmi i ewentualnie jak reagować, kiedy konflikt wywołuje rodzicielską złość.
Kolory przyrody skąpane światłem
Zapraszamy na warsztaty w otoczeniu przyrody, podczas których przyjrzymy się jak światło w zetknięciu z przyrodą tworzy niesamowite obrazy. Czy drzewo czasem może być też różowe a niebo czerwone? Czy trawa może być fioletowa a słońce niebieskie? O tym przekonają się uczestnicy i uczestniczki eksperymentując z kolorami, doświadczając ich przemian oraz tworząc własne witraże z roślin znalezionych w parku.
Warsztat poprowadzi: Małgorzata Dąbrowska - Mazurek i Grzegorz Stopa

Miejsce: Skwer Jarnuszkiewicza ul. Staffa 36

Zwierzęta domowe – świadomy wybór
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu "WAKACJE Z PRZYRODĄ I PRZYGODĄ".
Podczas spotkania przybliżymy dzieciom informacje na temat funkcjonowania poszczególnych zwierząt. Dzieci dowiedzą się które zwierzę lubi pospać, jakie zabawy uwielbiają, jakie mają potrzeby oraz jak je pielęgnować. Przybliżone zostaną wady i zalety posiadania poszczególnych zwierząt w domu. Spotkanie ma na celu zachęcić dzieci by wybierając swojego zwierzaka domowego robiły to mądre i odpowiedzialne.

Miejsce: Park Herberta
Zapisy na wydarzenie 9 sierpnia godz. 10.00

Zapisz się
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Spacer rodzinny - Leśna wyprawa
Będzie to spacer rodzinny po Lesie Młocińskim, dzieci poznają różne gatunki roślin oraz opowiemy o tym jakie zwierzęta żyją w lesie. Porozmawiamy również o leśnej grzybni i odkryjemy jakie ptaki przylatują tu latem.

7.08.2023 /poniedziałek/ godz. 17.30

W moim małym ogrodzie – warsztat rodzinny
Zapraszamy na warsztat w otoczeniu przyrody, podczas którego będziemy projektować i tworzyć własne ogrody. Za tworzywo posłużą nam materiały znalezione w parku: patyki, liście, kamienie. Będziemy też rysować, kleić i konstruować. Jak wygląda mój ogród? Co chciałabym/chciałbym w nim mieć? Czy można do niego wejść? O tym przekonają się uczestnicy i uczestniczki wyostrzając zmysły, doświadczając i eksperymentując. Będzie czas na eksplorację przyrody, zbieranie materiałów potrzebnych do budowy oraz zabawa twórcza.

26.07.2023 /środa/ godz. 17.30

Las Lindego (przy wejściu od strony Cegłowskiej)
Prowadzenie: Małgorzata Dąbrowska- Mazurek
Zapisy od 19 lipca godz. 10.00
Zapisz się
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy na kolejne rodzinne spotkanie w ramach "Wakacji z przyrodą i przygodą"
Zwierzęta z różnych stron świata
19.07.2023 godz. 17.30
Miejsce: Park Kępa Potocka/ przy Słoniu Bielańskim

To spotkanie poświęcone będzie zwierzętom zamieszkującym różne kontynenty i miejsca na świecie. Podczas spotkania dzieci będą mogły dowiedzieć się wiele ciekawostek o papudze nimfa z Australii, śwince morskiej z Ameryki Południowej, azjatyckich myszkach, króliku z Europy i kilku innych niezwykłych stworzeniach. Dowiecie się gdzie mieszkają, co jedzą, czym się chętnie zajmują, a nawet będzie okazja by zobaczyć je z bliska. Po spotkaniu zapraszamy do aktywnych działań przyrodniczych i sprawdzenia jakie stworzenia zamieszkują ten park. Spotkanie zakończymy wspólnymi działaniami twórczymi.
Zapisy od 12 lipca godz. 10.00
Zapisz się
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci - warsztat rodzicielski
Współcześnie żyjemy w gąszczu różnych podejść, metod, narzędzi i pomysłów na budowanie relacji z dzieckiem. Wielu rodziców czuje zagubienie, przytłoczenie i coraz trudniej odnaleźć im własną rodzicielską drogę wśród wielu głosów ekspertów. Każdy z nas jest jednak wyjątkowy i ma swoją niepowtarzalną relację z dzieckiem.
Spotkanie będzie więc przestrzenią do zatrzymania się na swojej rodzicielskiej ścieżce, wsłuchania się w swoje potrzeby, wartości i rodzicielską intuicję. Zastanowimy się jakiego rodzaju przewodnictwa potrzebują dzieci i jak budować kontakt oparty na współpracy i szacunku. Wyjaśnimy co kryje się pod pojęciami: równa godność, integralność, odpowiedzialność rodzicielska i język osobisty.
Ruszają Wakacje z przyrodą i przygodą
Pierwszy tydzień wakacji za nami, lato skąpało nas zarówno słońcem, jak i deszczem.  My ponownie przygotowaliśmy dla Was i Waszych dzieci wakacyjny cykl spotkań blisko natury. Ruszają WAKACJE Z PRZYRODĄ I PRZYGODĄ. Jak co roku będziemy spotykać się i eksplorować bielańskie parki i lasy.