Jak wprowadzać dziecko w świat sztuki?
Jak wprowadzać dziecko w świat sztuki?

Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli i animatorów kultury pracujących z dziećmi do 9 roku życia na dwa inspirujące wykłady o tym, w jaki sposób wprowadzać dziecko w świat sztuki. Kiedy? 5 października godz. 17.30 - 20.00 /ul. Romaszewskiego 19/.

Wykład 1:
"Jak pielęgnować wrodzoną postawę twórczą dziecka?"
Wszyscy rodzimy się artystami - mawiał Picasso – ważne, aby tej umiejętności nie utracić dorastając. Jeśli na początku nie uśpimy w dziecku artysty, nie potrzeba będzie potem budzić jego zdolności. Tylko jak to robić? Od nas zależy, czy damy dzieciom tę szansę, aby wzrastały zgodnie ze swoimi wrodzonymi predyspozycjami.
Dzieci nie boją się doświadczać, samodzielnie szukają rozwiązań, używają wszystkich swoich zmysłów jednocześnie. Każde dziecko ma jakiś talent, wystarczy go odkryć i pielęgnować. Celem edukacji powinno być dostrzeżenie w każdym dziecku jego indywidualnych predyspozycji i wspieranie go w ich rozwoju. Umożliwienie dziecku gromadzenia wielorakich doświadczeń i szerokiej eksploracji świata, prowadzą do odkrywania własnych pasji, efektywnej nauki, osiągania samodzielności i wzrostu kreatywności.
O tym, w jaki sposób pielęgnować kreatywność dziecka, porozmawiamy już wkrótce!

Wykład poprowadzi Małgorzata Minchberg - artystka wizualna, specjalistka d/s edukacji artystycznej, animatorka kultury, twórczyni wielu projektów edukacyjnych. Edukuje dla sztuki i przez sztukę, rozwijając z pasją wrodzone talenty ludzi w każdym wieku. Specjalizuje się w zakresie pedagogiki twórczości. Otworzyła przewód doktorski na Wydziale Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej. Mama czwórki wspaniałych dzieci.

Wykład 2:
"Kultura dla dzieci - miejsca, ludzie, zjawiska!"
Warszawska mapa kulturalna pulsuje jak żadna inna. Chcemy Wam pokazać obecne trendy, zjawiska, osobowości i miejsca, które warto poznać proponując naszym dzieciom wartościową przygodę twórczą. Beata Jewiarz – dziennikarka radiowa, animatorka kultury i mama, przedstawi te miejsca, w formie osobistej opowieści i doświadczeń.

Wykład poprowadzi: Beata Jewiarz - absolwentka PWST we Wrocławiu; dziennikarka radiowa (Polskie Radio RDC), aktorka, performerka. Autorka akcji społecznych, edukacyjnych i artystycznych (m.in “Be Haiku”, „Miasto: emocje”). W Polskim Radiu RDC prowadzi audycje o kulturze: „Niedzielny Poranek“, “Mnie się to podoba” i Popołudnie RDC. W Muz. Etnograficznym w Warszawie zrealizowała cykl edukacyjny „Podróże w Kulturze”. Kuratorka paneli Kultury Młodych na Kongresie Kultury 2016.
Laureatka nagrody IBBY w konkursie Książka Roku 2016 za upowszechnianie czytelnictwa. Wielbicielka poezji haiku i tradycyjnej kultury japońskiej. Współautorka książki „Be Haiku“, nominowanej w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku PTWK 2017.